sprzątanie biur firma sprzątająca

Sprzątanie biur – dlaczego warto zlecić sprzątanie firmie?

Sprzątanie biur apartamentów i hoteli ze względu na duży metraż i całodobowe świadczenie usług może okazać się bardzo problematyczne, szczególnie w przypadku ograniczonego i niewykwalifikowanego personelu. Dużo korzystniejsze od zatrudniania własnych sprzątaczek na etat jest zdecydowanie się na profesjonalne sprzątanie przez firmę. Jest to dużo większa wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy.

Dlaczego firma sprzątająca to dobre rozwiązanie w przypadku biur, apartamentów i hoteli?

Firmy sprzątające świadczą kompleksowe usługi. Podstawą oferty są czynności takie jak mycie podłóg, odkurzanie dywanów i wykładzin, sprzątanie firmowej kuchni i blatów mebli, opróżnianie pojemników na śmieci, mycie okien, pranie dywanów i wykładzin, sprzątanie toalet i innych pomieszczeń socjalnych. Decydując się na takie rozwiązanie, można uzyskać profesjonalną pomoc fachowców, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie oraz bogate zaplecze techniczne. Są w stanie wykonać wszystkie czynności związane z czyszczeniem niezależnie od pomieszczenia. Mogą zająć się nie tylko utrzymaniem porządku wewnątrz firmy. Mogą również zająć się zielenią i otoczeniem wokół budynku. Oferty firm sprzątających są bardzo bogate i zróżnicowane.

Usługi sprzątania biur, apartamentów i obiektów hotelowych przeznaczone są dla wszystkich – zarówno dużych przedsiębiorstw, jak również mniejszych firm i nawet osób prywatnych. W każdym przypadku można liczyć na pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do zlecenia. Rozwiązanie to wiąże się z licznymi korzyściami. Można zatrudnić ekipę sprzątającą w trakcie dnia pracy, po godzinach pracy firmy czy nawet w weekend. Elastyczny grafik sprawia, że można opracować szczegółowy plan wykonywania poszczególnych zadań tak, aby sprzątanie w żaden sposób nie zaburzało codziennego harmonogramu zatrudnionym w firmie pracownikom. Prace porządkowe mogą zostać rozpoczęte np. dopiero po opuszczeniu budynku przez ostatniego pracownika. Profesjonaliści dysponują własnym zapleczem, na który składają się sprawdzone i bezpieczne produkty – zarówno niezależne środki chemiczne, jak i specjalistyczny sprzęt.

Sprzątanie biur – jak znaleźć dobrą ekipę sprzątającą?

Na rynku działa wiele firm zajmujących się szeroko pojętym sprzątaniem. Nie wszystkie są oczywiście godne polecenia. Znalezienie tej odpowiedniej może nie być łatwym zadaniem, jeśli dobrze nie przemyśli się swojego wyboru. Nie należy wchodzić we współpracę z pierwszym lepszym usługodawcą, a tym bardziej kierować się wyłącznie niska ceną za oferowane usługi. Sprzątanie biur, apartamentów czy hoteli należy powierzyć profesjonalnej firmie z doświadczeniem, która dysponuje wykwalifikowanym personelem, specjalistycznym sprzętem i sprawdzonymi środkami czyszczącymi. Warto zapoznać się z opiniami klientów danej firmy, którzy korzystali już z jej usług. Rekomendacje są nieocenione. Na ich podstawie można oceni rzetelność, fachowość i uczciwość usługodawców. Zasięgając opinii na temat danej ekipy sprzątającej. Można dowiedzieć się o tym, czy ma doświadczenie, z jakim metrażem i rodzajem powierzchni miała już do czynienia. Jak najbardziej warto poprosić o referencje i najlepiej skorzystać z usług firmy z polecenia.

Przeglądając oferty poszczególnych firm sprzątających, należy mieć na uwadze zakres świadczonych przez nie usług. Przed zawarciem umowy konieczne jest dokładne określenie zakresu usług, łącznie z cennikiem. Dopytać należy o ewentualne koszty dodatkowe. Zakres czynności musi zostać dostosowany do potrzeb i specyfiki funkcjonowania firmy. Dopytać należy też o godziny pracy serwisu sprzątającego. Zwykle harmonogram prac ustalony jest indywidualnie ze zleceniodawcą. W przypadku obiektów hotelowych czy biurowych najczęściej najbardziej optymalną porą na sprzątanie są godziny wieczorne czy nawet nocne. Wiele ekip sprzątających pracuje w trybie trzy- lub nawet czterozmianowym. Można też zamówić serwis na weekend czy w dni świąteczne. Klient ma do wyboru opcję usługi jednorazowego sprzątania lub stałej umowy. W zależności od potrzeb i preferencji można wybrać firmę pracującą w oparciu o stawkę godzinową lub świadczącą usługi w formie abonamentu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.