firma sprzątająca Kraków

Czy opłaca się wynająć firmę sprzątającą?

Jeżeli zastanawiasz się czy warto wynająć firmę sprzątającą to zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem. Przestrzenie biurowe czy hotelowe muszą być utrzymywane w nienagannej czystości, jeśli firma ma mieć dobrą opinię wśród klientów i budować pozytywny wizerunek. Wystarczy kilka niepochlebnych komentarzy, aby znacząco zredukować zyski. Klienci cenią sobie porządek, ale trzymanie czystości w przypadku dużego metrażu, gdzie dodatkowo każdego dnia przewijają się setki czy nawet tysiące osób, nie jest łatwym zadaniem. Sprzątanie jest zajęciem żmudnym, wymagającym dużego nakładu pracy. Wiąże się to też z kosztami i to niemałym. Przedsiębiorcy poszukujący wygody i oszczędności – zarówno czasu, jak i pieniędzy, powinni zainteresować się usługami zewnętrznych firm sprzątających. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się zarówno przy dużych przedsiębiorstwach, jak i mniejszych firmach. W każdym przypadku można liczyć na wymierne korzyści.

Co przemawia za tym, aby powierzyć sprzątanie biur apartamentów i hoteli profesjonalistom z doświadczeniem?

Sprzątanie biur jest czasochłonnym i uciążliwym zajęciem, o czym każdy doskonale wie. Wymaga to sięgnięcia po konkretne środki chemiczne i często też po specjalistyczny sprzęt. Wszystko to kosztuje i to nie mało. Trzeba liczyć się z regularnymi kosztami w postaci uzupełniania zapasów zużytych preparatów, konserwacji i przeglądów używanych maszyn. Nie mówiąc już, że skuteczne i bezpieczne sprzątanie może zostać wykonane tylko przez osobę wykwalifikowaną, posiadającą wiedzę i doświadczenie. Jeśli zależy nam na skuteczności i zaoszczędzeniu czasu, warto zdecydować się na sprzątanie przez firmę zewnętrzną. Zatrudnianie ekipy sprzątającej to tak naprawdę nie wydatek a oszczędność – energii, czasu, pieniędzy. Wynajęcie profesjonalistów z doświadczeniem jest znacznie łatwiejsze i tańsze niż zatrudnianie własnego pracownika na etat i zapewnianie mu przez cały czas wszystkiego co niezbędne do wykonywania obowiązków. Firma sprzątająca zawsze dysponuje pracownikami gotowymi do uporządkowania każdej przestrzeni, czego nie można powiedzieć o własnym pracowniku, który może w dowolnej chwili zachorować i wziąć urlop – nawet na czas nieokreślony. Kto w tym czasie zajmie się wykonywaniem jego obowiązków? Obiekt musi być przecież na bieżąco sprzątany. Tego typu problemów nie ma w przypadku zewnętrznej ekipy sprzątającej.

Czy opłaca się wynająć firmę sprzątającą?

Jako, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług ekip sprzątających, na rynku pojawia się coraz więcej usługodawców. Pomimo szerokiego wachlarzu wyboru, nie zawsze jest łatwo znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą, która spełni oczekiwania. Jest kilka kwestii, o których należy pamiętać przy wyborze ekipy sprzątającej. Mając je na uwadze, dużo łatwiej będzie znaleźć profesjonalistę w przystępnej cenie. Jak najbardziej warto kierować się pozytywnymi opiniami i dobrymi referencjami od dotychczasowych klientów danej firmy. Nie brakuje również stron internetowych, gdzie umieszczane są opinie o poszczególnych firmach sprzątających, dzięki którym można szybko sprawdzić, którzy usługodawcy są godni polecenia, a których lepiej jest omijać szerokim łukiem. Przejrzeć można też tematyczne fora internetowe, gdzie znaleźć można wiele przydatnych informacji.

Bardzo ważne w przypadku firmy sprzątającej jest to, aby dysponowała odpowiednimi certyfikatami i ubezpieczeniem. Obowiązkowo firma powinna mieć ubezpieczenie OC, czyli takie dotyczące przypadkowych szkód. Jest to niezwykle istotne szczególnie w przypadku cennego wyposażenia i tego wymagającego specjalistycznego czyszczenia. Profesjonaliści mogą pochwalić się wieloma dodatkowymi certyfikatami branżowymi. Uwagę trzeba zwrócić też na to, czy ekipa sprzątająca dysponuje specjalistycznym wyposażeniem, pozwalającym na świadczenie usług na wysokim poziomie. Nie może zabraknąć nowoczesnego sprzętu i środków chemicznych od renomowanych producentów. Wszystko to wpływa na jakość świadczonych usług, dokładność i skuteczność. Sprawdzić powinno się też to, jakie usługi dodatkowe oferuje dana firma sprzątająca. Dopytać trzeb o zakres świadczonych usług i dokładną ich wycenę. Profesjonaliści są otwarci, elastyczni i podchodzą do każdego klienta indywidualnie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.