7 kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej

Usługi firm sprzątających stają się coraz bardziej popularne, a zarówno klienci indywidualni, jak i firmy decydują się na skorzystanie z ich pomocy doraźnie lub z nawiązaniem długoterminowej współpracy. Przedsiębiorcy wiedzą, że prowadzenie firmy to nie tylko stworzenie zgranego zespołu i wykonywanie obowiązków – to również dbanie o komfort i bezpieczeństwo zatrudnionych, w tym zapewnienie im odpowiednich warunków do pracy w czystym i schludnym miejscu. Osoby indywidualne z kolei nie zawsze radzą sobie sami z porządkami, ze względu na brak czasu czy ograniczenia w kwestii posiadanego sprzętu i odpowiednich środków czystości. Z tego powodu firmy sprzątające otrzymują coraz większą ilość zleceń i nawiązują coraz to nowe współprace.

Skoro rośnie zapotrzebowanie na takie usługi, na rynku w szybkim tempie pojawiają się kolejne firmy, które niejednokrotnie oferują nawet kompleksowe prace w zakresie sprzątania. Współpraca z taką firmą często jest długofalowa, warto więc przyłożyć się do wyboru tej odpowiedniej, z której będziemy zadowoleni. Przy tym należy wziąć pod uwagę oczywiście nasze potrzeby i oczekiwania oraz branżę i rodzaj działalności, którą prowadzimy, jeśli zlecamy usługi dla przedsiębiorstwa. Ze względu na dużą i stale rosnącą liczbę firm sprzątających, wybór tej odpowiedniej należy dobrze przemyśleć – nie może on być przypadkowy.

 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze firmy sprzątającej?

Każda z firm sprzątających będzie określała się jako rzetelna i profesjonalna, wymieniając przy tym dziesiątki zalet i powodów, dla których warto wybrać właśnie tę. Abyśmy jednak byli rzeczywiście w pełni zadowoleni z usług i wykonanych prac, warto przyjrzeć się bardziej szczegółowym, konkretnym aspektom.

 

   1. Wiarygodność w Internecie

Sieć w obecnych czasach jest głównym źródłem wiedzy i to tam szukamy informacji na interesujące nas tematy, szczególnie w sytuacji, gdy chcemy dowiedzieć się czegoś o firmie, z którą chcemy nawiązać współpracę. Czego konkretnie szukać? Zwróćmy uwagę, czy nasz potencjalny usługodawca w ogóle posiada stronę internetową. Jej brak lub chaos i dezorganizacja, jakie na niej panują, mogą być pierwszą czerwoną flagą. Profesjonalna firma powinna prowadzić swoją stronę www rzetelne i przejrzyście; powinny się znaleźć na niej podstawowe informacje i opisane konkretne usługi, które firma oferuje.

   2. Rekomendacje

W tej kwestii również możemy zaufać sile Internetu. Każda rzetelna firma powinna pozyskiwać dobre opinie i rekomendacje od swoich zadowolonych Klientów. Sprawdźmy na ich stronie internetowej i mediach społecznościowych, czy  pozostawili oni jakieś dobre słowo i podzielili się swoimi wrażeniami po zakończeniu współpracy. Warto sprawdzić również fora internetowe oraz specjalne serwisy, na których klienci dzielą się swoimi odczuciami na temat różnych firm i ich usług.

 

   3. Obecność na rynku i doświadczenie pracowników

Nie jest tajemnicą, że im dłużej dana firma działa na rynku i świadczy usługi, tym większym doświadczeniem i wiedzą może się pochwalić. Dotyczy to również pracowników. Ważne, by byli odpowiednio wykwalifikowani i mieli dłuższy staż w danym zakresie – zagwarantuje nam to, że będą zaradni w każdej sytuacji, a przy tym szybcy i dokładni.

 

   4. Wyposażenie firmy – środki czystości i sprzęt sprzątający

W ocenie wiarygodności i jakości usług konkretnej firmy sprzątającej dużą rolę odrywa sprzęt oraz środki czystości stosowane przez jej pracowników. Wiarygodni wykonawcy zaopatrują się w preparaty najwyższej jakości, skuteczne i rekomendowane przez specjalistów oraz przede wszystkim bezpieczne, zarówno dla powierzchni, jak i ludzi.

Aby prace przeprowadzać szybko i dokładnie, ceniąca się firma sprzątająca powinna inwestować w odpowiednie urządzenia i maszyny ułatwiające realizację usług oraz szkolenia personelu z zakresu ich obsługi. Gdy sprzęt pochodzi od znanych i cenionych producentów, jest to dodatkowy plus. Dobrym znakiem jest także pójście z duchem czasu i stosowanie innowacyjnych technologii, które co jakiś czas pojawiają się na rynku, przyspieszając i ułatwiając pracę oraz zdecydowanie podnosząc jej jakość i finalny poziom zadowolenia klienta.

 

   5. Szeroki zakres usług i elastyczność

Aby wybrać najlepszą firmę sprzątającą, warto sprawdzić ją pod kątem kompleksowości oferowanych usług. Jeśli poza tymi podstawowymi proponuje również dodatkowe i bardziej specjalistyczne, współpraca na pewno będzie owocna, a pracownicy będą w stanie spełnić nasze oczekiwania. Rzetelny usługodawca powinien także zapewnić sprawny dojazd do klienta. Jeśli dodatkowo firma jest elastyczna, potrafi dopasować swoje usługi pod nasze preferencje i wymagania – znaleźliśmy tę odpowiednią.

 

   6. Szybki i łatwy kontakt

Jeśli już na samym etapie zbierania informacji kontakt z firmą jest utrudniony, a na odpowiedź z jej strony musimy długo czekać, prawdopodobnie dalsza współpraca będzie wyglądała podobnie lub jeszcze gorzej. Profesjonalna firma sprzątająca zdaje sobie sprawę, jak istotny jest dobry i stały kontakt z klientem i stara się rzetelnie udzielić mu wszystkich niezbędnych informacji.

 

   7. Certyfikaty i ubezpieczenia

Wybierając firmę sprzątającą, zwróćmy uwagę, czy posiada ubezpieczenie OC, czyli przed przypadkowymi szkodami. Zdarza się bowiem, że cenne przedmioty w naszym domu czy firmie zostaną przypadkowo uszkodzone.

Istotne są także zdobyte przez firmę certyfikaty i wyróżnienia. Jest to wyraźny sygnał, że została ona doceniona w swojej branży i warto skorzystać z jej usług.

 

Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, łatwo możemy porównać dostępne na rynku firmy sprzątające i wybrać tę, z której usług będziemy zadowoleni – być może na tyle, żeby nawiązać z nią współpracę długoterminową.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.