Jak przygotować klatkę schodową na nadejście wiosny?

Każda mieszkająca w bloku osoba wie, jak trudno utrzymać klatkę schodową w czystości. Jako część wspólna narażona jest na niezwykle duże zabrudzenie. Powoduje to, że niezbędne staje się przedsięwzięcie niestandardowych środków, mających na celu stałe utrzymywanie jej w czystości. Dotyczy to szczególnie wiosny, gdy wszyscy skrupulatnie czyścimy nasze mieszkania. Natomiast klatka schodowa pozostaje nie tylko nie ruszona, co dodatkowo bardzo zabrudzona po zimie. Jak najlepiej to zrobić? Rzecz jasna nie ma lepszego sposobu niż wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej.

Dlaczego klatka schodowa tak mocno się brudzi?

Co powoduje, że klatka schodowa tak szybko i intensywnie się brudzi? W końcu każdy mieszkaniec przebywa na niej zaledwie kilkanaście sekund dziennie, więc w jaki sposób może się ona tak szybko brudzić, że niezbędne staje się sprzątanie przez firmę zewnętrzną?
Choć faktycznie klatka schodowa nie jest przestrzenią mieszkalną, to jednak jest wysoce narażona na zarudzenie. Wystarczy bowiem krótkie przejście przez nią, czy to rano, czy też wieczorem, aby w zauważalny sposób się zabrudziła. Często zdarza się, że np. wyciągając klucze, coś komuś wypadnie z kieszeni, czy też wychodzący na spacer pies pozostawi swoja sierść itd.
Nie można również zapominać o tym, jak ogromne zabrudzenie następuje w czasie zimy, gdy na ulicach jest śnieg, błoto, sól i piasek. Wszystko to na podeszwach butów dostaje się na klatkę schodową i tam też pozostaje. Powoduje to, że wczesna wiosna to niezwykle intensywny pod względem sprzątania czas, który wymaga zastosowania naprawdę niestandardowych działań, aby doprowadzić klatkę schodową do nienagannego stanu.

Sprzątanie klatki schodowej

Sprzątanie wspólnot mieszkaniowych to zadanie wymagające przede wszystkim odpowiedniego doświadczenia. Wymaga przykładowo znajomości typowych zachowań mieszkańców, a co za tym idzie, wynikających z tego powodu umiejętności responsywnego działania. Przykładowo, jeśli chcemy skutecznie zminimalizować zabrudzenie klatki schodowej powstające z piasku, soli i innych zanieczyszczeń dostających się do jej wnętrza z zewnątrz. Najlepszym sposobem będzie zamontowanie dużej i skutecznej w działaniu wycieraczki w wejściu.
Z reguły jednak pomimo zastosowania nawet najlepszej wycieraczki i świadomości mieszkańców o potrzebie korzystania z niej. Tak czy inaczej niezbędne stanie się doprowadzenie powierzchni klatki schodowej do czystości poprzez jej odpowiednie umycie. Jest to praca trudna, wymagająca odpowiednich środków czystości, lecz również wiedzy, jak zabrudzenia usunąć. Nalot solny należy do jednych z najtrudniejszych do usuwania zabrudzeń. W takiej sytuacji wspomaganie się specjalistycznym środkami czystości jest wręcz obowiązkowe, podobnie jak doświadczeniem, które posiada dobra firma sprzątająca.

A co z mieszkańcami?

Wielu mieszkańców często na własną rękę stare się dbać stan czystości na klatce schodowej. Jest to jak najbardziej pochwalane, ponieważ nie da się ukryć, że wiele zabrudzeń generują sami mieszańcy w sposób całkowicie świadomy. Często bowiem traktują oni korytarz jako przedłużenie mieszkania. Powoduje to, że wystawiane są przed drzwi meble, śmieci, czy też rowery i wózki dziecięce. Powoduje to nie tylko zmniejszenie estetyki, lecz również zagrożenie na wypadek ewakuacji.
Dodatkowo ogromnym problemem każdej klatki schodowej są osoby pałace, które urządzają sobie z niej palarnie. Nie tylko powoduje to zanieczyszczenie powietrza, lecz również zabrudzenie pyłem z papierosów i niedopałkami. W tej sprawie świadomość mieszkańców o konieczności usuwania takich zabrudzeń. Najlepiej nawet do nich nie dopuszczania, będzie znacznie lepsza niż nawet najlepsza firma sprzątająca.

Dlaczego warto skorzystać z usług firm sprzątającej?

Klatka schodowa, choć wydaje się niczyja, jest przestrzenią wspólną, z której korzystają wszyscy. Jest też swego rodzaju wizytówką danego budynku, której stan świadczy o wszystkich mieszkańcach. Z oczywistych względów żaden mieszkaniec nie będzie samodzielnie doprowadzał do czystości tej przestrzeni, ponieważ brakuje mu umiejętności, czasu, czy też sprzętu i wiedzy, jak zrobić to dobrze. Szczególnie na wiosnę, gdy wymaga to kompleksowego i bardzo szczegółowego działania.
Specjalistyczna firma sprzątająca będzie zatem doskonałym wyborem nie tylko na wiosnę, gdy klatka schodowa wymaga szczególnego potraktowania, lecz również przez cały rok. Sprzątanie przez firmę jest efektywne, skuteczne, a także po prostu opłacalne, ponieważ stosunkowo małym kosztem można cieszyć się nienagannym stanem klatki schodowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.